פסטורליה במילים | עו"ד אביגדור פלדמן

27 - 28.02.2019

הרשעת חפים מפשע והשתלת זיכרון כוזב

חלום הבלהות של אדם חף מפשע הנחשד, נעצר ונחקר, הוא להודות בסופו של דבר ברצח, ולהיות מורשע ע"י בית המשפט ונדון למאסר עולם.  עו"ד אביגדור פלדמן מספר בהרצאתו על הנסיבות בהן יכול חלום הבלהות הזה להפוך למציאות, על האפשרות שאדם  יודה הודאה כוזבת ויקשור עצמו לרצח,
גם בחקירה שאין בה אלימות קיצונית - ולו כדי לחפות על אחר, בניסיון להקל על עצמו, או בשל תחבולות משטרה. ההרצאה מתמקדת בשאלה שלא זכתה עדיין למחקר מספיק;  האם ניתן להשתיל זכרון כוזב אצל אדם כי ביצע רצח, וזאת תוך הצגת דוגמאות ומחקרים חדשים בעניין השתלת זכרונות כוזבים, המשיבים על השאלה בחיוב.

פסטורליה במילים
משתתפים
אביגדור פלדמן
אביגדור פלדמן
פלדמן יצביע על האופן שבו יתכן שהושתל במוחו של רומן זדורוב זכרון כוזב כי ביצע את הרצח, יציג סרט שיחזור מרצח אולג שייחט, שבו מודה אדם בפרטי פרטים ברצח שלא היה אלא בדמיונו ואף קושר עצמו ושני חברים אחרים לרצח. עוד יחשוף זוויות שלא הכרתם על פרשת סימון בן ארי ומרדכי בן עזרא, שהורשעו באותו רצח של חלפן כספים בפתח תקווה על יסוד מסכת שונה לחלוטין של ראיות, שכל אחת מהן מוציאה את השנייה כבלתי סבירה.
לסיכום יציג פלדמן תיקונים לחקיקה הקיימת שימנעו סיכון של הרשעת חף מפשע.
אביגדור פלדמן
חבילת האירוח
חבילת אירוח של לילה אחד, על בסיס לינה וארוחת בוקר או חצי פנסיון, לבחירה. החבילה כוללת כניסה להרצאה וכוס ראשונה של יין או בירה חינם לאדם.