כוכב הצפון

04 - 06.01.2024
כוכב הצפון
 

בין הרצאות וסיפורים על פיורדים מרהיבים ונופי בראשית של ערבות השלג ואילי הצפון, נתרגש מהמלחינים שרוחות הכפור היו להם להשראה. נצלול אל עולמם של אנדרסן, איבסן וסטרינדברג - גדולי היוצרים הסקנדינבים שהשאירו חותם ייחודי על אגדות, מחזות ומאמרים ונקנח במופע של להקת ABBA הנצחית.
 


הרצאה: החיים בין קרחון לפיורד

 • לצד פיורדים כחולים, למרגלות הרים נישאים, אגמים וקרחונים, מתנהלת בנורבגיה כבר אלפי שנים תרבות ייחודית החורטת על דגלה ערבות הדדית מטביעה בצניעות את נוכחותה במרחב באמצעות יצירות אמנות אדריכליות מרהיבות ביופיין. מרצה: מורן קושניר (M.A) עוסקת במחקר תרבותי, מרצה ומדריכת טיולים בחו"ל.
   

מופע: טנגו על הפיורד, תזמורת קאמרית אנסמבל ת"א

 • מופע שהוא הזמנה לעצום עיניים ולהתמסר לניגודיות של המוזיקה הרומנטית של סיבליוז ושל גריג אל מול קצביות המוזיקה הדרום אמריקאית.  לצד סויטת הולברג והרומנסה של סיביליוס נשמע גם להיטים של פיאצולה. 
  אנסמבל סולני תל אביב
  מנצח: ברק טל
  סולן: יעקב (יקי) ראובן - מנדולינה
  גריג - סויטת הולברג אופ. 40
  פיאצולה - אביב בבואנוס איירס (עיבוד לתזמורת כלי קשת: אריה ברדרומא)
  גריג - שתי מלודיות אלגיות לתזמורת כלי קשת
  פיאצולה - "קיץ בבואנוס איירס" למנדולינה ומיתרים (עיבוד: לאוניד דסיאטניקוב)
  סיבליוס - רומנסה לתזמורת כלי קשת
  פיאצולה - אובליביון (עיבוד לתזמורת כלי קשת: אריה ברדרומא)
  גריג - קטעים ליריים לפסנתר (עיבוד לתזמורת כלי קשת: מורן מגן)
  פיאצולה - ליברטנגו (עיבוד לתזמורת כלי קשת: אריה ברדרומא) נגן המנדולינה הוירטואוז יעקב ראובן יצטרף אל אנסמבל סולני תל אביב לביצוע הקיץ של פיאצולה ועוד.

   

טיול: סיור מודרך בגליל העליון

 • טיול גלילי הכולל הסעה, הדרכה והליכה נינוחה באחד משני מסלולים לבחירה.
  מסלול קלאסי
  'ה"עמוד" אשר בנחל עמוד, ספור השיטפון ופסל של דורצ'ין בחוקוק' - מבט מפעים ומרגש על עמוד הסלע (אפשרות לגשת אליו בהליכה קצרה), משם נעבור לגת עתיקה חצובה בסלע ונשמע מה קרה בשיטפון סמוך לפסלו של דורצ'ין המנציח את האירוע. 
  מסלול 'שבילים'
  'בנחל דישון מגשר עלמה לישוב הר אליעזר' - נהנה מאחד החורשים היפים בארץ לאורך זרמי הנחל ומפריחה אביבית בשיאה. תיתכן חצית מים על גבי אבנים או יחפים או בסנדלים. אורך המסלול כ: 5 ק"מ.
   

הרצאה: האדם והטבע בארץ הנודדים האחרונים באירופה

 • לפלנד היא ארץ המרחבים הפתוחים הגדולה ביותר באירופה. ארץ הנודדים האחרונים והשמאנים האחרונים ביבשת. מתי ולמה הגיעו תושבי לפלנד, ה'סאמי', לאזור הנידח באירופה ואיך המודרניזציה והגלובליזציה השפיעו עליהם? מהי החיה הלאומית של לפלנד ומה החליף אותה במאה העשרים? בין היתר נשמע גם על הקשר של התושבים המקומיים אלינו, בישראל, על אגדת סנטה קלאוס ועל החיים הקסומים והמורכבים במדינה הקפואה.
  מרצה: אורי הראל, יוצר הפודקאסט "העולם הגדול", על מסעות בעולם, תרבויות רחוקות, גיאופוליטיקה, היסטוריה, טבע ואישים מעניינים מהארץ ומהעולם.

   

מופע - WATERLOO

 • להקת ווטרלו מגישה ערב הצדעה סוחף ומרגש ללהקת ABBA, הכולל עיבודים מיוחדים וביצועים ללהיטי הלהקה הגדולים והאהובים. בין השירים שנשמע:Mama Mia, Dancing queen, Voules vouz, Chiquitita, Money money, Give me give me, Take a chance on me, The winner takes it all, S.O.S, Waterloo.
  להקת ווטרלו: עיבודים, ניהול מוזיקאלי וגיטרה בס: אלון נדל ניהול ווקאלי ושירה: יסמין גמליאל. שירה: רעות יהודאי תופים: אורן בלבן גיטרות ושירה אמיר זוסקוביץ' קלידים ושירה: ערן זילברבוך.


   

מופע - איבסן, סטרינדברג ואנדרסן

 • נתוודע לשלושת ענקי הכתיבה הסקנדינביים הגדולים: הנריק איבסן, אוגוסט סטרינדברג והנס כריסטיאן אנדרסן. האחד נורווגי, השני שוודי והשלישי דני. איבסן, אבי הדרמה המודרנית, הפסיכולוגית והחברתית, שאותותיה ניכרים עד היום בתיאטרון. סטרינדברג - שהביא את יחסי האהבה-שנאה והתלות בין המינים אל הקצה ואז שינה את סגנונו ואנדרסן, שמילד עני הפך לכותב אגדות מפורסם – אגדות תמימות לכאורה, המסתירות אופל נפשי וביקורת חברתית. נקרא ונשיר מיצירתם ונכיר את השדים שרדפו כל אחד מהם בדרכו.
  מספר: דורי פרנס קטעי משחק ושירה: ויטלי פרידלנד, נעה קשפיצקי


   
האירוח על בסיס פנסיון מלא, ל-2 לילות | טיפולי ספא בהנחה מיוחדת לאורחי סוף השבוע המוזיקלי (מומלץ להזמין טרם ההגעה) | התוכנית נתונה לשינויים.
הזמינו עכשיו