יוון סיפור אהבה

08 - 10.02.2024
יוון סיפור אהבה
 

חגיגה יוונית גדולה גדושה בניחוחות, מוזיקה יוונית שמחה וכובשת, אלים ונימפות מהמיתולוגיה, הרצאות המפגישות את ההיסטוריה, הדמויות, הסיפורים והנופים של יוון ומסע קולנועי שובה עין ולב, בין תקופות מקומות ואנשים.
סוף השבוע נערך בשיתוף הקתדרה במוזיאון ארץ ישראל
 


הרצאה: אפרודיטה, אלת האהבה

 • לידתה המסתורית של אפרודיטה מקצף הגלים, טיוליה הפתייניים בעולם כשלהקת נימפות מלווה אותה ונקמתה בכל מי שיעז להטיל ספק בקיומה של אהבה.
  מרצה: ד"ר אפי זיו - סופר וחוקר תולדות האומנות.

   

מופע: מסלוניקי לתל-אביב

 • מופע סוחף, שמח ומרגש שכולו רומנסות אהובות ביוונית ובעברית, צלילי בוזוקי וסיפורים מרתקים על סלוניקאים.
  ניהול מוזיקלי, פסנתר ושירה: גילה חסיד, הנחיה: מרגלית טובי, חליל ושירה: מאיר ברבי, בוזוקי ושירה: לזר בואנו אקורדיון: עוזי רוזנבלט.

   

טיול: סיור מודרך בגליל העליון

 • טיול גלילי הכולל הסעה, הדרכה והליכה נינוחה באחד משני מסלולים לבחירה.
  מסלול קלאסי
  'ה"עמוד" אשר בנחל עמוד, ספור השיטפון ופסל של דורצ'ין בחוקוק' - מבט מפעים ומרגש על עמוד הסלע (אפשרות לגשת אליו בהליכה קצרה), משם נעבור לגת עתיקה חצובה בסלע ונשמע מה קרה בשיטפון סמוך לפסלו של דורצ'ין המנציח את האירוע. 
  מסלול 'שבילים'
  'בנחל דישון מגשר עלמה לישוב הר אליעזר' - נהנה מאחד החורשים היפים בארץ לאורך זרמי הנחל ומפריחה אביבית בשיאה. תיתכן חצית מים על גבי אבנים או יחפים או בסנדלים. אורך המסלול כ: 5 ק"מ.
   

הרצאה: פנורמה יוונית

 • יוון סקרנה מאז ומעולם יוצרים קולנועיים וגם את מי שמרגישים שכבר ראו הכל. יחד, נצא למסע קולנועי בין נופים, אנשים, סיפורים וזמנים - דרכו ישתקף הקסם המיוחד שלה.
  מרצה: אורלי פינקלמן - מדריכת טיולים בחברה הגיאוגרפית, חוקרת סיפורים ומומחית ליוון.
   

מופע: יוון על פי זורבה

 • יואל שתרוג ולהקת הבלקון במסע מוזיקלי אל היופי ואל התרבות היוונית. חגיגה של מוזיקה אותנטית שנוגעת בנשמה, לצד סיפורים בעקבות הרומן "זורבה היווני" מאת ניקוס קאזאנצאקיס.
  הנחייה: יואל שתרוג, שירה, בוזוקי, בגלמה ואקורדיון: שירן שחר בורק, שירה וגיטרה: גיא זגרון בוזוקי: עודד מלכנר.

   

מופע: סַפְּרִי אַיֶּלֶת אֲהָבִים

 • ירון אנוש מספר על התרבות היוונית, האיים, השירים, הריחות, הטעמים האנשים שפגש בדרך. לצד הסיפורים - שירים של מאנוס חדג'ידקיס, מיקיס תאודורקיס, יורגוס דאלארס וחאריס אלקסיו
  מספר: ירון אנוש, שירה: דורית פרקש, בוזוקי ושירה: לזר בואנו, גיטרות ושירה: שוקי שוקי, קלידים ועיבוד מוזיקלי: ברק פרוכט.


   
האירוח על בסיס פנסיון מלא, ל-2 לילות | טיפולי ספא בהנחה מיוחדת לאורחי סוף השבוע המוזיקלי (מומלץ להזמין טרם ההגעה) | התוכנית נתונה לשינויים.
הזמינו עכשיו