מעורב ישראלי

25 - 27.01.2024
מעורב ישראלי
 

סוף שבוע מוזיקלי המחבר את הקצוות המרכיבים את החברה הישראלית והתרבות הנובעת ממנה - תלכיד ייחודי ומופלא של מזרח-מערב, דתי-חילוני, עכשווי ונוסטלגי. מוזיקה, מילים וסיפורים ילוו את מסע קיבוץ הגלויות החובק שירים, סיפורי אהבה והצצה מוזיקלית אל תרבויות שונות שכל אחת מהן הותירה חותם, בדרכה, על דמותה של ישראל.
 


הרצאה: כנפי הרוח והשיחה

 • הבמאי, השחקן והמרצה צביקי לוין מארח את איש התקשורת יאיר שרקי לערב מיוחד של שיחה אינטימית ומרתקת, בשילוב אתנחתא מוסיקלית של זמר יהודי ועברי.
  צביקי ויאיר ישוחחו בפתיחות על הנושאים הרגישים, המרתקים והעמוקים ביותר המטלטלים את החברה הישראלית, תוך שהם משתפים את הקהל בזווית ראייתם האישית. נשמע על דת ומדינה, על נביאים, רוח ואמונה, על יחסי דתיים וחילונים, על קצוות ועל אחדות ועל המרקם האנושי והחברתי העדין כל כך, במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, כשהיא בת שבעה עשורים וחצי. הערב המיוחד ילווה בכמה מן השירים המוכרים והיפים של עולם הרוח היהודי והזמר העברי, בביצוע הזמרת רותם מלר, ובליווי הפסנתרן אבירם עדן

   

מופע: כשביאליק ופיירוז נפגשים - אנסמבל קווארטטוקאן

 • ארבעה מוזיקאים המגיעים מתרבויות שונות יצרו פרוייקט מרתק המפגיש בין תרבויות ועמים באמצעות שירים ומנגינות.
  המופע משלב מזרח ומערב ומפגיש בין ביאליק לפיירוז, בין לאה גולדברג לכלייזמר ובין פלמנקו למוזיקה ערבית. אנסמבל קווארטטוקאן: מרים טוקאן – שירה, עידן טולדנו – גיטרה פלמנקו, עוד, רחלי גלאי – צ'לו, נועה וקס – כלי הקשה

   

טיול: סיור מודרך בגליל העליון

 • טיול גלילי הכולל הסעה, הדרכה והליכה נינוחה באחד משני מסלולים לבחירה.
  מסלול קלאסי
  'ה"עמוד" אשר בנחל עמוד, ספור השיטפון ופסל של דורצ'ין בחוקוק' - מבט מפעים ומרגש על עמוד הסלע (אפשרות לגשת אליו בהליכה קצרה), משם נעבור לגת עתיקה חצובה בסלע ונשמע מה קרה בשיטפון סמוך לפסלו של דורצ'ין המנציח את האירוע. 
  מסלול 'שבילים'
  'בנחל דישון מגשר עלמה לישוב הר אליעזר' - נהנה מאחד החורשים היפים בארץ לאורך זרמי הנחל ומפריחה אביבית בשיאה. תיתכן חצית מים על גבי אבנים או יחפים או בסנדלים. אורך המסלול כ: 5 ק"מ.
   

הרצאה: אהבה עברית - כרחוק מזרח ממערב

 • בספרו רב המכר 'לאהוב בעברית', פרסם גיל חובב את מכתבי האהבה של סבא וסבתא שלו: לאה אבושדיד הספרדייה, הנאווה בבנות ירושלים, שכונתה 'פרח הפרחים' ואיתמר בן אב"י האשכנזי, שכונה 'נסיך יהודה'. חובב יספר על הרומן הראשון שנוהל בעברית, על המתח העדתי שכמעט וסיכל את הנישואין, על רומנטיקה ללא קצה וגבול ועל גאולה.
  מרצה: גיל חובב
   

מופע: תוצרת הארץ - מוני מושונוב ורוני סומק

 • בשנת 1951 נולדו מוני מושונוב ורוני סומק, הראשון ברמלה, השני בבגדד ושניהם גדלו לצד מדינה שגם היא היתה בחיתוליה.
  במהלך השנים, מוני אימץ את הבמה ורוני החל להניח את קצה העט הנובע על הדף החלק. אחרי שנים של התבגרות הפכו השניים לענפים על עץ התרבות הישראלית, כל אחד בשפתו ובשפת גופו. במפגש ישוחחו שניהם על שירה, ספרות ותרבות ומוני יבצע כמה מהשירים היפים של המשוררים והפזמונאים הישראלים ביניהם שירים שביצע אריק איינשטיין.
  פסנתר: נדב רובינשטיין

   

מופע: מארבע קצוות תבל ומכל הגלויות...

 • מופע המוקדש כולו לקיבוץ הגלויות עם קום המדינה. ערב רב של תרבויות, טעמים ודעות. נקשיב יחד לחלקים שמהם התגבשה הזהות הישראלית דרך ימי המעברות, יישובי העולים והשירים. השירים ביידיש, השירים הרוסיים, התימניים, המרוקאים והשירים בלדינו ובערבית, הפורטים כולם על מיתרי הלב.
  בין היתר נשמע גם את: שיר המעלות, על הדרך עץ עומד, אני זכריה בן עזרא, מרים בת נסים, סימונה מדימונה, יא מאמא, אדיו קרידה, אברהם אבינו, העגורים, ועוד....
  משתתפים: יונית שקד גולן, עופר כלף – שירה והנחייה, גבי ארגוב – ניהול מוזיקלי ופסנתר, גלעד דוברצקי – כלי הקשה, עופר פלד / יוני דרור – כלי נשיפה אתניים, גלעד אפרת – קונטרבס


   
האירוח על בסיס פנסיון מלא, ל-2 לילות | טיפולי ספא בהנחה מיוחדת לאורחי סוף השבוע המוזיקלי (מומלץ להזמין טרם ההגעה) | התוכנית נתונה לשינויים.
הזמינו עכשיו