אלבום משפחתי

04 - 06.04.2024
אלבום משפחתי
 

סוף שבוע מוזיקלי המוקדש לסיפורו של קשר רב דורי במשפחות יוצרות. עם הצלילים והסיפורים, נפתח צוהר אל מערכות היחסים, ההשפעות והדילמות המהוות חלק מעולמן של משפחות בעלות תרומה והשפעה על התרבות הישראלית, ביניהן משפחות היימן, אלתרמן, דיין וחיטמן.
 


מפגש והקרנת סרט: נחצ'ה

 • מפגש מרתק עם ענת גורן, עיתונאית ובימאית סרטים תיעודיים, שיצרה את 'נחצ'ה', סרט שהוא דואט מורכב של יחסי אבא – בת, בין המלחין נחום היימן ובתו הזמרת סי היימן. זהו סרט על המורכבת הטעונה שבין שני אמנים יוצרים, שנלחמים על פרנסתם וצמאים לאהבה ולהכרה - סי, לזו של אביה, ונחצ'ה, לזו של הקהל הישראלי שמתרפק על שיריו הישנים ומסרב להכיר בחדשים. לצד היחסים ביניהם, ישרטט הסרט את הפרופיל של נחצ'ה, שהיה בזמן העבודה על הסרט, אדם בשנת השמונים לחייו שעדיין מופיע, יוצר ומתאהב ולא מוכן להישכח. הקרנת המפגש ילווה בהקרנת הסרט המלא.
   

מופע: המעטים שיודעים

 • מפגש בין שחקנית ומוזיקאי שהם דור שני ושלישי לאנשי תרבות ורוח ממייסדי התיאטרון, הספרות והשירה העברית – זהרירה חרפאי, שלמה שבא, נתן אלתרמן, רחל מרכוס ותרצה אתר, שחייהם נקשרו זה בזה אם במפגשים ספרותיים, אם על הבמה ואם על כוסית בכסית.
  איה ונתן שגדלו יחד בתל אביב של שנות השבעים והשמונים, ממשיכים את המחויבות המשפחתית ומביאים אותה לבמה בהצצה לאחורי הקלעים, הסיפורים שמאחורי השירים והסיפורים המשפחתיים. מפגש תיאטרלי אישי, מרגש ומצחיק המשלב קטעי קריאה, קטעים מתוך הצגות ושירים מהקלאסיקה של התרבות העברית.
  פסנתר וניהול מוזיקלי: מיכל סולומון מופיעים: איה גרניט שבא, ונתן סלור

   

טיול: סיור מודרך בגליל העליון

 • טיול גלילי הכולל הסעה, הדרכה והליכה נינוחה באחד משני מסלולים לבחירה.
  מסלול קלאסי
  'ה"עמוד" אשר בנחל עמוד, ספור השיטפון ופסל של דורצ'ין בחוקוק' - מבט מפעים ומרגש על עמוד הסלע (אפשרות לגשת אליו בהליכה קצרה), משם נעבור לגת עתיקה חצובה בסלע ונשמע מה קרה בשיטפון סמוך לפסלו של דורצ'ין המנציח את האירוע. 
  מסלול 'שבילים'
  'בנחל דישון מגשר עלמה לישוב הר אליעזר' - נהנה מאחד החורשים היפים בארץ לאורך זרמי הנחל ומפריחה אביבית בשיאה. תיתכן חצית מים על גבי אבנים או יחפים או בסנדלים. אורך המסלול כ: 5 ק"מ.
   

מפגש - גנטיקה של כתיבה

 • שיחה עם הסופר והפובליציסט ליאור דיין ועם הסופרת והתסריטאית שירי ארצי על מילים שעוברות בתורשה, על יצירה כהשפעה בין דורית, על שם משפחה 'מחייב' מול שם פרטי ועל אמנות כבית.
   

מופע: ותמיד לחזור הביתה

 • נבחרת זמרים, שחקנים ומוזיקאים מביאה אל הקהל מופע ססגוני המוקדש לילדות, משפחה, בית ושכונה. מתוך אלה, ישתקף עולם הרבות הישראלי עם סיפורים וקטעים מיצירותיהם של יהודה עמיחי, שלום עליכם, מאיר שלו, לאה גולדברג, יהונתן גפן ושיריהם של אריק איינשטיין, כוורת, עידן רייכל, חווה אלברשטיין, הכבש ה-16 ועוד. מופע מבית היוצר של ניב קאופמן.
   

מופע: חיטמן שר חיטמן

 • אוהד חיטמן ונגנים במופע עם השירים הגדולים של עוזי חיטמן - אחד מהיוצרים הבולטים והחשובים בזמר העברי, שכתב אין ספור שירים למבוגרים ולילדים. במופע יבוצעו הלהיטים הגדולים של עוזי, לצד סיפורים משפחתיים אישיים ושירים חדשים של עוזי שטרם יצאו לאור! בין השירים: עכשיו התור לאהבה, כמו צועני, בארץ הזאת, נולדתי לשלום, כאן נולדתי, שירי ילדות, אלוהים שלי, אדון עולם, מרלן, תודה ועוד
  הפקה מוסיקלית: אוהד חיטמן ותום גולדשטיין, במאי ועורך: אסף שלמה, תופים וכלי הקשה: רועי בנין, בס: אריאל יום טוב, גיטרות ובוזוקי: שביט דרמר, קלידים ומחשב: תום גולדשטיין.


   
האירוח על בסיס פנסיון מלא, ל-2 לילות | טיפולי ספא בהנחה מיוחדת לאורחי סוף השבוע המוזיקלי (מומלץ להזמין טרם ההגעה) | התוכנית נתונה לשינויים.
הזמינו עכשיו